چاپ بروشور

چاپ بروشور

راجع به چاپ بروشور بیشتر بدانید!

چاپ بروشور  یکی از متداولترین روش ها در تبلیغات چاپی جهت معرفی محصول و یا خدمات میباشد.

شما می توانید بروشور خود را بصورت قطع 2لت A5 و یا بروشور در قطع 3 لت پالتویی سفارش دهید .

البته قطع گسترده بروشور در قطع دولت آ5 ، 21×29 سانت و قطع گسترده بروشور پالتویی سه لت نیز 21×29 سانت می باشد. در نظر داشته باشید ، فایل چاپی هر دو بروشور باید به اندازه فوق باشد.

اکثر بروشورها دو رو چاپ میشوند و کاغذ در نظر گرفته شده جهت چاپ بروشور معمولا 150 گرمی گلاسه مات یا براق میباشد البته میتوانید بروشور خود را گرماژ کاغذ دلخواه سفارش دهید .

مهمترین نکات در چاپ بروشور

در بروشور تمامی توضیحات به صورت خلاصه ارائه شده و از تصاویر کلی استفاده میشود ،  یک سند تبلیغاتی کوچک است که فقط دارای توصیف و توضیح مختصر از آن محصول یا خدمات میباشد و همچنین تعدادی عکس که فقط برای شناخت تبلیغات به کار میرود در خود دارد.

بروشورمعمولا دارای چند صفحه تاشو  است که به هم چسبیده شده اند و جهت معرفی برند یا محصول است نه تبلیغات گسترده. ساختار آن از صفحات نازک است و در سایزهای کوچک تهیه میشود که این خود باعث توزیع و حمل، جایگیری آسان آن میشود.

بروشور را باید حتماً با زیبایی تمام طراحی و چاپ کرد تا مخاطبان آن محصول یا خدمات، در نگاه اول به موارد مورد نیاز خود برسند و باعث جلب رضایت آنها شود. چاپ بروشور  با توجه به نیاز مشتری و حجم مطالب در سایزها و تعداد لت های گوناگون به چاپ می رسند و معمولا تاشو هستند.

تفاوت عمده بروشور از کاتالوگ

مهمترین هدف چاپ بروشور چیست؟

مهمترین هدف بروشور معرفی به بازارکار و پیدا کردن مشتری با توضیحات جزئی از محصولات یا خدمات است.

اگر به دنبال راه اندازی تجارتی بزرگ هستید و یا اگر میخواهید تجارت کوچک خود را توسعه ببخشید، چاپ بروشور را در راستای کارهای خود قرار دهید. از انواع بازاریابی میتوان به چاپ بروشور  اشاره کرد که بودجه زیادی نیز نمیخواهد. حتی میتوانید بروشورهای بسیار با کیفیتی را با استفاده از چاپ دیجیتال و بدون نیاز به سرمایه گذاری های بالا به چاپ برسانید.

بروشورها در واقع اطلاعات مفید و به صورت خلاصه ای هستند که برای بینده جذاب است و در صورت داشتن طراحی زیبا و کیفیت بالا میتواند نظر مشتریان را جلب کند.

هدف نهایی از چاپ بروشور در واقع ارتقای سازمان با بودجه کم میباشد. اگر بروشور به صورت حرفه ای طراحی و به چاپ برسد میتواند جزو یکی از ابزارهای مهم بازاریابی به حساب رود. استفاده از بروشور برای برندینگ نیز میتواند بسیار ارزانتر از دیگر روشها باشد و در نتیجه با استفاده از آن صرف هزینه ای اندک، پیشرفت فوق العاده ای را در کسب و کار خود خواهید دید.

اگر قصد معرفی تعداد بیشتری از محصولات یا خدماتتان را دارید  بروشور گزینه ی مناسبی نمیباشد زیرا فضای آن محدود است حالا چاپ کاتالوگ میتواند برای شما بهترین گزینه باشد پس با دنبال کردن لینک زیر راجع به چاپ کاتالوگ بیشتر بدانید…

تاثیر چاپ بروشور بر کسب کار

چاپ بروشور، نیز همانند دیگر عوامل تبلیغاتی جزو موثر ترین عواملی است که می تواند به سرعت، کسب و کار شما را به جلو هدایت کند. اما داشتن یک بروشور کامل، جامع و تاثیر گذار، نیازمند طراحی دقیق و حرفه ای توسط افرادی است که در این زمینه به صورت حرفه ای کار می کنند. در واقع داشتن یک بروشور با طراحی حرفه ای و زیبا می تواند باعث فروش حرفه ای تر در کسب و کار شما شود.

بهتر است برای افزایش بازدهی، بودجه ای را برای چاپ بروشور با بهترین کیفیت در نظر بگیرید. تعرفه هایی که برای چاپ بروشور در نظر گرفته شده است متفاوت است. به طور مثال چاپ افست معمولا بسیار ارزان قیمت تر از چاپ دیجیتال است.

"کیفیت بروشور نشان دهنده کیفیت کسب و کار شماست"

انتخاب کاغذ مناسب برای چاپ بروشور

همانطور که گفته شد طراحی بروشور برای معرفی کمپانی ها و فعالیت های آن ها بسیار مهم می باشد. اما بزرگی و کوچکی بروشور نمی تواند نشان دهنده خوب یا بد بودن آن باشد. یک بروشور هر چقدر هم که بزرگ باشد اگر بر روی یک کاغذ نامناسب چاپ شود، تاثیر چندانی بر روی مشتری نمی گذارد.

چاپ بروشور باید بر روی کاغذهایی صورت بگیرد که بازدهی کافی را داشته باشد. برای مثال استفاده از کاغذ تحریر در چاپ بروشور اصلا مناسب نیست، در مقابل کاغذهایی که دارای کیفیت های بالا هستند مانند کاغذهای گلاسه، باعث می شوند رنگ ها در بروشور به خوبی نمایش داده شده و باعث افزایش اعتبار بروشور و به دنبال آن اعتبار شرکت شود.

از جمله این کاغذها می توانیم کاغذهای گلاسه را نام ببریم که به دو صورت مات و براق در اختیار شما قرار داده می شوند. استفاده از سلفون مات یا براق و استفاده از یووی براق و یا یووی های موضعی بر روی آن باعث مات و یا براق شدن بروشور شما خواهد شد. این موضوع کاملا سلیقه ای است، اما تجربه نشان داده که استفاده از بروشورهای براق می تواند باعث جلب نظرات بیشتری شود.

پیشنهاد ما این است که برای چاپ بروشورهایی که دارای پیش زمینه تیره و طرح های تیره هستند از روکش سلفون براق و یووی استفاده شود و در مقابل برای بروشورهایی که دارای طرح و زمینه روشن هستند ازسلفون مات بر روی بروشور خود استفاده کنید.

عموما بروشور هایی که به صورت تماما رنگی می باشند را بر روی کاغذهایی با نام کاغذهای گلاسه چاپ می کنند.

انواع بروشور کدامند ؟

👈 بروشور الکترونیکی

مزیت این نوع بروشور نسبت به بروشور قدیمی کاغذی فوایدی مثل توزیع بیشتر ، هزینه کمتر ، و جذب مخاطبین بیشتر به همراه دارد.

👈 بروشور آکاردئونی دو و سه لت

بروشور دو لت رایج ترین حالت بروشور است که دارای یک صفحه پشت و روی آن چاپ شده است و یا یک صفحه که دو طرف چاپ شده به سه بخش تا می شود به آنها سه لت گفته می شود ؛ بروشور آکاردئونی دو لت و چهار قسمت را ایجاد می کند و بعضی از آن ها سه لت شش پنل را داراست.

خدمات دیگر چاپخانه آراکس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *