چاپ سربرگ

چاپ ست اداری چاپخانه آراکس

چاپ سربرگ چه مزیت هایی دارد؟

هر فردی که به دنبال یک کسب و کار بزرگ می باشد نیازمند چاپ سربرگ می باشد تا بتواند تاثیرگذاری لازم را بر روی مشتریان خود داشته باشد. تمام مکاتباتی که انجام می دهید نیازمند یک کاغذ که تصویر لوگو و نام شرکت شما بر روی آن چاپ شده می باشد.

استفاده از سربرگ صرفا به نامه‌های اداری و ساده محدود نمی‌شود؛ بلکه هرگونه مکاتبه‌ و تعاملی که بین سازمان‌های مختلف صورت می‌گیرد بایستی در سربرگ درج گردد. از جمله می‌توان به فاکتور، قرارداد، معرفی‌نامه و رزومه کسب و کار شرکت، بیانیه‌های بین ادارات و …. اشاره کرد.

شاید فکر کنید که چاپ نامه روی سربرگ چه مزیت هایی داره؟! تصور کنید وقتی در معاملات تجاری توافق نامه یا قرارداد و یا حتی نامه های اداری خودتونو روی سربرگ شرکت خودتون با آرم و عنوان خودتون چاپ کنید و به مشتری بدین چه تاثیری میتونه در دیدگاه مشتری از شما داشته باشه؟!

سربرگ یکی از ابزارهای مهم ارتباطی بین شما و مشتریه و ماهیت سازمان شمارو برای سایر سازمان ها و مشتریان به نمایش میذاره و اطلاعاتی که داخلش درج میشه میتونه سازمان شمارو بهتر به مشتریان معرفی کنه.

چاپ-سربرگ

طراحی سربرگ

_

منظور از  طراحی سربرگ، استفاده از علائم بصری و نوشته هایی (شامل نام سازمان، آدرس، لوگو، و غیره) است که به طور یکسان و معمولاً به صورت چاپی در قسمت بالا و پایین نامه های سازمانی درج می شه. قبل از طراحی سربرگ باید به این نکته توجه داشته باشید که می خواهید از کدام سیستم چاپی برای چاپ سربرگ خود استفاده کنید. برای طراحی سربرگ می توانید خودتان طراحی اختصاصی سربرگ را انجام بدهید و یا حتی می توانید از الگوهای آماده کمک بگیرید و تنها لوگو و مشخصات شخصی خود را در آن وارد نمایید.

مواردی که در طراحی یک سربرگ باید در نظر بگیریم :

 • نمایش نام تجاری و لوگوی شرکت
 • طراحی ساده و زیبا
 • استفاده بهینه از فضای کاغذ
 • استفاده از تایپوگرافی مناسب
 • استفاده از تصاویر معنادار
 • استفاده از آیکون ها
 • استفاده از امضا در سربرگ
 • استفاده از رنگ سازمانی در طراحی سربرگ
 • استفاده از فونت ها خوانا
 • استفاده از سایز مناسب برای کلمات
 • هماهنگی رنگ سربرگ با دیگر لوازم چاپی

در نگاه اول، شاید فکر کنیم سربرگ صرفاً برگه ایه که برای انجام مکاتبات تجاری و اداری توسط سازمان ها، شرکت ها، مؤسسات یا اشخاص حقیقی مورد استفاده قرار می گیره، اما در حقیقت سربرگ، تبلیغی کوچک، کم هزینه و در عین حال بسیار مؤثره که می تونه تأثیر بسزایی در جذب یا دفع اولیه مخاطب شما (به ویژه مخاطبان جدید) داشته باشه. کاغذ دارای سربرگ حامل لوگو و نام شماست و این به معنی این هست که شما دارید همزمان با ارسال نامه ها برند و سازمان خودتون رو هم به مشتری معرفی میکنید. پس نباید از ارزش چاپ سربرگ غافل شد.

سربرگ ها در حقیقت نماینده شما هستند و نشان میدهند که در سازمان یا اداره چقدر به نظم و هماهنگی اهمیت میدهید. وجود سربرگ، طراحی و کیفیت چاپ برای اون میتونه اعتبار شرکت شما رو هم افزایش بده و به مشتری ثابت کنده با سازمان و برند مهمی طرف هست. این فقط مهر و امضصای شما نیست که به نامه های شما رسمیت میده، بلیکه نامه روی یک کاغذ بدون سربرگ هیچ اعتبار و ارزشی نداره.

" سربرگ به عنوان یکی از مهمترین ابزارات تبلیغاتی و معرف هر کسب و کار است "

سربرگ ابزار مفید بازاریابی

_

یکی از اهداف سربرگ که به آن می توان اشاره کرد در زمینه ی بازاریابی و تبلیغات می باشد. البته باید این را در نظر باید گرفت که سازمان ها به طور مستقیم این کار را انجام نمی دهند بلکه زمانی می توان گفت چاپ سربرگ در زمینه ی بازاریابی مفید بوده است که شما طراحی زیبا و ساده ای را برای سربرگ خود در نظر گرفته باشید.

هماهنگ بودن سربرگ با دیگر اقلام چاپی می تواند باعث شود یک دیدگاه مثبت در ناخودآگاه مخاطب ایجاد گردد. مخاطب با دیدن سربرگ شما به معتبر بودن سازمان شما پی خواهد برد و اعتماد بیتشری به شما خواهد کرد. هر چقدر یک مخاطب به شما و سازمان شما اعتماد بیتشری کند امکان آن که تبدیل به مشتری شما شود بالا می رود و این تنها با وجود سربرگ است که امکان پذیر شده است!

رنگی که برای طراحی سربرگ در نظر می گیرید بسیار اهمیت بالایی دارد زیرا می تواند ذهن مخاطب را درگیر خودش کند در این صورت مخاطب بر روی شرکت شما وقت بشتری خواهد گذاشت. شما به کمک سربرگ به صورت کاملا غیر مستقیم تبلیغات را برای کسب و کار خود انجام داده اید.

چاپ سربرگ - چاپ سربرگ فوری
قیمت-چاپ-سربرگ

به چه نکاتی موقع چاپ سربرگ دقت کنیم؟

_

اندازه سربرگ، گرماژ کاغذ، رنگ، طراحی، اطلاعات چاپی روی سربرگ، و نوع قلم (فونت).

یادتون نره سربرگ، در کنار پاکت نامه، کارت ویزیت، لیبل، و هولوگرام بخشی از هویت شرکت یا سازمان شما رو  تشکیل میده و هماهنگی بین این بخش ها کلی اهمیت داره.

برای همین باید یادآوری کنیم که اگر میخواین حرفه ای به نظر برسین باید ست اداری متناسب با ابهت و شخصیت سازمانتون چاپ کنین تا بتونه خیلی خوب و کامل شمارو به مخاطبانتون معرفی کنه.

کیفیت چاپ  هم مهمه و باید  از این جهت آنرا به یک چاپخانه حرفه ای و باسابقه بسپرین. رعایت نکات اصولی در طراحی و در نظر داشتن کیفیت چاپ در هم اقلام ست اداری و به ویژه سربرگ ها نشان دهنده نظم هماهنگی در سازمان شما نیز هست.

هدف از چاپ سربرگ چیست؟

_

هدف اصلی چاپ سربرگ نظم دادن به مکاتبات اداری می باشد. با سربرگ می توانید کمک بزرگی به سازمان خود در زمینه ی بازاریابی کنید. شما با وجود سربرگ می توانید به سازمان خود یک چارچوب بدهید، مشتری با نگاه کردن به شکل ظاهری برگه شما به اصالت سازمان شما پی خواهد برد.

شما می توانید از سربرگ برای کاربردهای متنوع استفاده کنید برای مثال یک نامه اداری نیاز به بخش پیوست و شماره ثبت دارد در صورتی که نوشتن پروپوزال نیاز خاصی به این بخش ندارد به همین دلیل شما می توانید سربرگ های متنوع داشته باشید. برای هر کدوم از نامه میتونین قطع مناسب را در نظر بگیرید و روی آنها اقدام به چاپ سربرگ کنید. رعایت یکسانی و هماهنگی برای نامه ها خیلی مهم هست و اصلا نباید نادیده گرفته بشه.

چاپ-سربرگ-چاپخانه-ارس
چاپ سربرگ اداری

کاغذهای مورد استفاده برای چاپ سربرگ 

_

برای چاپ سربرگ کاغذهای متفاوت با گرماژ متفاوت میتوانید انتخاب کنید. اما مهم است که کاغذها برای این کار مناسب باشند و در زمان استفاده مشکلی برایتان ایجاد نکنند. لازم است تا استاندارها را در زمان انتخاب کاغذ رعایت کنید و به دوام و کیفیت چاپ هم توجه داشته باشید. معمولا برای چاپ سربرگ از ماغذهای گلاسه و روغنی یا ابر و بادی و طرح دار نباید استفاده کرد زیرا در زمان چاپ برای شما مشکل ایجاد میکنند. اما کاغذهای متداول برای چاپ عبارت است از :
– کاغذ تحریر 80 گرم
– کاغذ تحریر 100 گرم
– کاغذ تحریر 120 گرم
– کاغذ کتان 120 گرم
– کاغذ گلاسه 135 گرم

از سربرگ ها در چه مواردی استفاده میکنیم ؟

_

سربرگ، فرمت و قالب یک نامه رسمی است و باید هر اداره و سازمانی چه دولتی و چه خصوصی اقدام به چاپ سربرگ بنماید. سربرگ ها برای انواع نامه های درخواست مجوز ، استعلام، پرس و جو و … در سازمان و بین سازمان ها مورد استفاده هستند. شما به وسیله نامه تنها اطلاعات و در خواست خود را مطرح نمی کنید بلکه به طور همزمان اقدام به بازاریابی هم می نمایید.

از این جهت همیشه سربرگ ها حاوی ، آدرس فرستنده ، آدرس مخاطب، سلام ، موضوع ، مقدمه و محتوا ، امضاء می باشند. برای تمام نامه های اداری و رسمی لازم است تا این موارد به ترتیب رعایت شود تا رسمیت نامه حفظ گردد. در کنار تمام این موارد نام و لوگو وحتی هماهنگی طرح سربرگ با رنگ سازمانی شما مهم است و برای مخاطب اهمیت دارد.

چاپ سربرگ
چاپ سربرگ - چاپ ست اداری - چاپ سربرگ ارزان

مزایای چاپ سربرگ

_

مزایای مختلفی برای چاپ سربرگ وجود دارد که باعث می شود سازمان ها بتوانند سربرگ را چاپ کنند. اولین مزیتی که سربرگ دارد این است که می تواند تجارت شما به مخاطب حرفه ای تر نشان بدهد. هر سازمان یا شرکتی به دنبال این می باشد که بتواند خود را حرفه ای تر نشان دهد و به سوی حرفه ای تر شدن قدم بردارد. وقتی شما بتوانید مکاتبات و نامه های خود را صورت رسمی بنوسید در واقع توانسته اید به شرکت خود اعتبار ببخشید. همانطور که در بالا نیز به آن اشاره شد یکی از ابزارهای قدرتمند در زمینه ی تبلیغات چاپ سربرگ می باشد. با چاپ سربرگ می توانید با هزینه ی بسیار کمی تبلیغات را برای کسب و کار خود انجام بدهید. قیمت چاپ سربرگ بسیار مناسب می باشد.

چاپ سربرگ فوری

_

چاپ سربرگ فوری یکی از تخصص های ما در چاپخانه آراکس است. در این شیوه چاپی سربرگ به صورت فوری و یک روزه به مشتری تحویل داده میشود. اگر تیراژ کار بالا باشد هزینه شما کمتر خواهد بود. اما اگر سفارش شما نتواند شیت را پر کند چاپ فوری هزینه بر است.

میتوانید در صورت نیاز به تعداد کم از سربرگ اداری خود اقدام به چاپ دیجیتال کنید. به این ترتیب هزینه های شما برای چاپ در تعداد کم کاهش خواهد یافت. در صورتی که طرح شما برای چاپ آماده باشد، کار شما برای چاپ سریع تر پیش خواهد رفت.

به طور کلی در صورت نیاز به تعداد محدود از سربرگ ها و نیاز به تحویل فوری آنها بهترین راه چاپ دیجیتال است. در این صورت هم کیفیت کار حفظ میشود و هم هزینه ها برای شما کاهش خواهد یافت. سربرگ ها از مهمترین اقلام در چاپ ست اداری هستند و لازم است تا به کیفیت چاپ برای آنها توجه شود.

چاپ سربرگ فوری
نحوه درخواست چاپ سربرگ فوری

تحویل فوری سربرگ بین 1 تا 3 روز کاری است و برای مصارف معمولی روی کاغذ تحریر 80 گرم انجام میشود. اگر به دنبال چاپ روی کاغذ کتان و تحریر 100 گرم هستید نیز میتوانید آنرا به صورت فوری دریافت کنید. تنها لازم است پیش از ثبت سفارش نوع کاغذ و تیراژ را مشخص نمایید.  بهتر است پیش از اضطرار حتما با ما تماس بگیرید و سفارش خود را ثبت کنید. هدف ما در تامین نیازهای چاپی مشتریان در اولین فرصت و با بهترین کیفیت است .

چاپ سربرگ با رنگ مناسب

چاپ سربرگ با رنگ مناسب

_

چاپ سربرگ باید رنگ مناسب برایش در نظر گرفته شود تا جذابیت ظاهری مناسبی داشته باشد و لذا اینکه بهتر است هماهنگی رنگهایی که در سربرگ به کار برده می شود با رنگ لوگو یکسان باشد و اینکه همیشه زمینه ی سربرگ باید بدون رنگ باشد چرا؟ دلیلش این است در زمان کپی گرفتن از سربرگ سیاه و بدون کیفیت میشود و همچنین متن هایی که در سربرگ نوشته می شوند ممکن است خوانایی نداشته باشند.

چاپ سربرگ با رنگ مناسب می تواند جذابیت بسیار زیادی برای کسب و کار شما ایجاد کند و از همه مهمتر اینکه شما با طراحی مناسب به راحتی پرستیژ خود را حفظ کرده و به مخاطب یا شرکت مورد نظر این آگاهی را میدهید که شرکتتان دارای ویژگی های بسیار خاصی است که میتوانند به شما اعتماد کنند.

جلب اعتماد مشتری با در نظر گرفتن چاپ سربرگ با رنگ و طراحی مناسب بسیار موثر خواهد بود لازم نیست دیگر نگران این باشید که ممکن است مشتری یا مخاطبتان اعتماد نکند.

چه عواملی بر قیمت چاپ سربرگ تاثیر می گذارد؟

_

اولین موردی که در قیمت چاپ سربرگ به نظر می آید اندازه ی آن است معمولا در سربرگ دو اندازه جزء پر استفاده ترین ها محسوب می شود آن هم اندازه ی a5 و a4 است که در هر سازمان و شرکتی بروید آنها را به وفور می بینید. همانطور که میدانید اندازه ی a5 نصف a4 است پس قیمت آن هم کمتر می شود دلایل دیگری هم در قیمت گذاری سربرگ شما موثر است مثل نوع کاغذ که قبل از سفارش حتما باید نوع آن را معین کنید که از نوع کتان ، تحریر یا چه نوع کاغذ دیگری باشد.

از همه مهمتر این است که چاپ سربرگ شما دیجیتال باشد یا افست ، معمولا در سفارشاتی که زمان اهمیت دارد و مشتری میخواهد سریعتر سربرگ بدستش برسد و تیراژ آن کمتر از 2000 تا باشد از روش دیجیتال استفاده می شود اما بخواهید چاپ سربرگ در تیراژ بالا و کیفیت بسیار بالایی صورت گیرد زمان هم برایتان مهم نباشد میتوانید از چاپ سربرگ به روش افست بهره مند شوید.

چه عواملی بر قیمت چاپ سربرگ تاثیر می گذارد؟

دلایل چاپ سربرگ

در دنیای تجارت و کسب و کار باید همیشه بهترین بود تا بتوان از رقبای خود پیشی گرفت. نامه نگاری یکی از روش های رسمی برای برقراری ارتباط با دیگر شرکت ها می باشد. با رشد روز افزون تجارت هر سازمانی نیاز به ارتباط برقرار کردن با دیگر شرکت ها را دارد برای این که بتوانید ارتباطات شما شکل رسمی تری به خود بگیرد می توانید چاپ سربرگ را انجام سفارش دهید. وقتی می خواهید برای کسب و کار خود سربرگ را طراحی کنید باید به جزئیات توجه زیادی داشته باشید سربرگ اولین نقطه تماس شما با مخاطب شما می باشد به همین دلیل سربرگ یکی از موارد چاپی مهم می باشد.

دلایل زیر را بخوانید تا به شما ثابت شود هر کسب و کاری نیاز به چاپ سربرگ دارد:

👈 کسب و کار شما را به راحتی به مخاطب معرفی می کند

👈 به سازمان شما هویت و اقتدار می بخشد

👈 اعتبار سازمان شما را افزایش می دهد

👈 باعث می شود مخاطب با برند شما آشنا شود

👈 تبلیغات غیر مستقیم را می توانید به کمک سربرگ انجام بدهید.

 

سوالات متداول

چه مواردی در سربرگ درج می شود؟
 • نام شرکت، نام خود شخص
 • آدرس وب سایت، آدرس، ایمیل
 • شماره تماس
 • لوگو شرکت

چرا چاپ سربرگ آنلاین را انتخاب کنیم؟
 • عدم اتلاف وقت
 • چاپ با کیفیت
 • قیمت مناسب
 • آشنایی کامل با امور چاپی
 • طراحی اختصاصی و حرفه ای

چاپ سربرگ آنلاین چه مراحلی دارد؟
 • انتخاب محصول
 • انتخاب جزئیات چاپ انلاین و همچنین نوع جنس و اندازه مورد نظر
 • آپلود فایل چاپی
 • پرداخت و ثبت سفارش

24 Comments

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *