چاپ کاتالوگ

چاپ کاتالوگ

چاپ کاتالوگ‎ ‎ابزار مهمی در معرفی و اطلاع رسانی در حوزه های تولید و خدمات است. کاتالوگ ها قبلا شبیه به تراکت و محدود به یک برگه پشت و رو با جلدی همانند پوستر بودند، اما امروزه کاتالوگ ها ‏دارای صفحات و تنوع بیشتر در شکل و طرح هستند و انواع صحافی بر روی آن ها اجرا میشود. ‏

بطور سنتی کسب و کار همیشه به بازاریابی خلاق مانند بروشور، صنایع دستی، کاتالوگ و دیگر ابزار بازاریابی مستقیم برای رسیدن به مشتریان متکی است.

کاتالوگ چیست و هدف از چاپ آنها چه میباشد؟

کاتالوگ ها ، نوعی جزوه هستند که هدف آنها آموزش و چشم اندازی در مورد سازمان، محصولات و خدمات شما برای مشتریان شما است.

کاتالوگ هایی که بخوبی طراحی و چاپ شده باشند نه تنها اطلاعات را به خریدار میدهند، بلکه او را تبدیل به یک مشتری وفادار میکنند.

چاپ کاتالوگ  در حقیقت توسط کسب و کار های مختلف انجام میگیرد تا مشتریان را تحت تأثیر قرار دهند و بر مشتری تاثیر بگذارند. مردم هنوز ترجیح میدهند اطلاعات محصول مورد نظرشان را قبل از خرید و یا استفاده بررسی کنند.

استفاده از راه های تبلیغاتی مانند کاتالوگ بخش بزرگی از کسب و کار برای شرکتهای بزرگ بحساب می آید حتی کسب و کار های کوچک تر نیز میتوانند از این تکنیک بازاریابی و با استفاده از چند راهنمایی ساده چاپ کاتالوگی متناسب با نوع فعالیت خود را آغاز کنند.

این کاتالوگها نه تنها باید توجه مشتریان بالقوه را جلب کند، بلکه باید به چاپ برسند و حاوی اطلاعات مفید و سودمند باشند.

چاپ کاتالوگ فوری

توضیح کلی چاپ کاتالوگ

کاتالوگ در واقع همان چیزی است که در هنگام خرید یک محصول به شما ارائه میشود. در واقع میتوان این طور بیان کرد که با چاپ کاتالوگ محصولات، دیگر مشتری نیازی به پرس و جو در مورد محصول ندارد چرا که کلیه اطلاعات لازم برای شناخت و کسب اطلاعات در مورد محصول مورد نظر خود را میتواند در این کاتالوگ ببیند.

در واقع کاتالوگ همانند یک دفترچه راهنما عمل می کند که محصول را به مشتری معرفی میکند. در این راهنما برای شناساندن محصول به مشتری از مطالبی سازمان دهی شده و منظم استفاده میشود.

بسیاری از افراد تمایل دارند تا تمام ویژگیهای محصول مورد نظر خود را به شکل دقیق بدانند.

خواندن کاتالوگ محصول میتواند علاوه بر کسب اطلاعات کامل، تمایل بیشتری برای خرید محصول در مشتری ایجاد کرده و در نتیجه او میتواند با توجه به نیاز خود بهترین گزینه را انتخاب کند.

از اینرو تولید و چاپ کاتالوگی با کیفیت ، با ظاهری زیبا و مطالب سودمند میتواند روشی برای افزایش فروش محصولات و خدمات مربوط به تمامی سازمانها و شرکتها شود.

چاک کاتالوگ فوری-چاپخانه ارس

چاپ کاتالوگ با توجه به تیراژ 

بعد از طراحی و انتخاب متریال مناسب، با توجه به تیراژ کاتالوگ ، به دو روش افست و دیجیتال چاپ آن انجام می­گیرد.

در صورتی که تیراژ کاتالوگ کمتر از 500 عدد باشد، بهتر است که چاپ کاتالوگ به روش دیجیتال انجام گیرد و اگر تیراژ چاپ از این تعداد بیشتر باشد، می ­توان از چاپ افست که از نظر اقتصادی به صرفه ­تر است، استفاده کرد.

همانطور که گفته شد، چاپ افست در مقایسه با چاپ دیجیتال از کیفیت بالاتری برخوردار است.

چاپ کاتالوگ در ذهن مشتریان چه تاثیری می گذارد؟

در چاپ کاتالوگ محصولات و خدماتتان باید تعداد زیادی باشد یعنی کاتالوگ پر باری داشته باشید تا مشتریان هر نوع محصول یا خدماتی که میخواهند در کاتالوگ شما پیدا کنند این میتواند تاثیر بسزایی در جذب مشتری باشد.

همه ی ما میدانیم که رنگ ها در همه ی موارد تبلیغاتی و تاثیر گذاری روی ذهن مخاطب اهمیت زیادی دارد پس برای اینکه از چاپ کاتالوگ محصولات و خدماتتان نتیجه ی مثبتی بگیرید باید یک رنگ جذاب و مناسب انتخاب کنید.

یک نکته ی خیلی مهم که برای تاثیر گذاری چاپ کاتالوگ باید دقت کنید این است که باید طوری کاتالوگ را طراحی کنید که مخاطبان آن را دور نیندازند.

حتی میتوانید برای اینکه مشتریان بیشتر جذب کنید کاتالوگ های خود را به صورت پی دی اف داشته باشید و آن را به صورت آنلاین در صورت درخواست مشتریان ارسال کنید.

حتی میتوانید به کاتالوگ محصولات و خدماتتان را به صورت رایگان با بن تخفیف مخصوص مشتریانتان ارسال کنید.

تاثیر عکس حرفه ای محصولات در ماندگاری کاتالوگ شما در ذهن مشتری

عکاسی تبلیغاتی همان عکاسی صنعتی است که محصولات شما را کاملا دقیق و با کیفیت به نظر مشتریان خود میرساند عکاس صنعتی و تبلیغاتی با ابزارهایی که دارد باید تلاش خود را بکند تا عکسی دقیق با جزئیت از محصولات شما بگیرد تا در زمان چاپ کاتالوگ محصولات شما با جزئیات کامل در اختیار مشتریان قرار بگیرد.

یعنی باید طوری باشد که مشتری با دیدن کاتالوگ و محصولات شما برای خرید ترغییب شوند. برای تهیه عکس های کاتالوگ باید از طراح گرافیست و عکاس حرفه ای کمک گرفته شود.

چاپ کاتالوگ-چاپخانه ارس

چاپ کاتالوگ فوری

برای جلوگیری از تاخیر در چاپ کاتالوگ خود، اطمینان حاصل کنید که همه جزئیات را قبل از زمان چاپ داشته باشید و تمام گزینه ها برای شرکت چاپ انتخابی شما در مورد سفارشتان روشن باشد. اطمینان حاصل کنید که تمام کاتالوگ های سفارش داده شده به موقع ارسال میشود.

برای چاپ کاتالوگ فوری میتوانید با چاپخانه ارس در ارتباط باشید تا یک کاتالوگ با کیفیت و در زمان کوتاه به دستتان برسد.

خدمات دیگر چاپخانه آراکس

2 Comments

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *