چاپ لیبل

لیبل چیست؟

چاپ لیبل ، به عنوان برچسبی است بر روی انواع محصولات، که کارکرد های مختلفی در انتقال پیام از تولیدکنندگان به مشتریان و بطور کلی ‏اطلاع رسانی درباره کالا را دارد.‏

 لیبل ها به انواع یووی، لیبل سلفون مات، براق و… تقسیم میشوند. چاپ لیبل کاغذی ‏بدلیل ارزان بودن بالا ترین مصرف را دارد و در انواع مات، گلاسه، نیمه گلاسه و در رنگ های مختلف چاپ می شود. مصرف لیبل کاغذی در بسته بندی کالا ها و درج اطلاعات بر روی محصولات بیشتر است.

کارخانه ها و کسب و کار های مختلف به برچسب هایی نیاز دارند تا روی محصولات خود بچسبانند تا با نام آنها شناخته شوند که این کار با چاپ لیبل انجام می شود. در کنار آن مواردی مانند بارکد محصول و برخی اطلاعات دیگر هم با استفاده از برچسب ها روی کالا چسبانده میشود.

چاپ لیبل و برچسب تفاوتی با یکدیگر ندارند و بعنوان مترادف استفاده میشوند. در حقیقت برچسب ترجمه ی فارسی کلمه ی انگلیسی لیبل است. البته برچسب به قسمت چسبنده ی لیبل هم گفته میشود.

چاپ-لیبل

انواع متریال برای چاپ لیبل

متریال قسمت مهم ساخت لیبل است که چاپ روی آن انجام میشود. هر متریال ویژگیهای خاص خود را دارد که آن را برای استفاده های خاص مناسب کرده است که میتوان از آنها در چاپ لیبل کمک گرفت.

چاپ لیبل با روکش گلاسه 

متریال کاغذ روکش گلاسه دارای یک روکش اضافی است که به سطح آن حالتی آینه ای و صیقلی میدهد.

روکش صیقلی باعث میشود جوهر به خوبی روی سطح لیبل اضافه شود و هم چنین جلوه ی خاصی به آن میدهد. روکش اضافی هم چنین باعث افزایش مقاومت برچسب در برابر پارگی و رطوبت میشود. این متریال برای چاپ برچسب نوشیدنی ها مناسب است.

قرار دادن کاغذ روکش با استفاده از دستگاه

در این مواد یک ماشین روکشی را روی کاغذ قرار میدهد. این متریال برای چاپ لیبل محصولاتی که کیفیت بالاتر برای مقاومت بیشتر در برابر رطوبت نیازی ندارند مناسب است. این متریال برای مصارف کلی در بخش های مختلف صنایع استفاده میشود.

چاپ لیبل بدون روکش 

متریال بدون روکش همانطور که از اسم آن ها هم مشخص است در فرآیند چاپ لیبل ، روکشی ندارند و سطح آن ها صاف نمیشوند. بافت های مختلف را میتوان با هم ترکیب کرد تا جنس و شمایل متفاوتی داشته باشند. از این متریال برای چاپ لیبل نوشیدنی ها استفاده میشود.

متریال ترکیبی

متریال ترکیبی میتوانند PP، PE، PO یا PVC بر پایه ی مواد فیلم سفید یا شفاف باشند. این متریال در برابر مواد شیمیایی و رطوبت مقاومت فوق العاده ای دارند. روکش آنها هم اکثرا صیقلی میشود و سطحی مناسب برای جوهر است تا با رنگهای روشن و عمیق روی آن قرار بگیرد. از این متریال برای چاپ لیبل در صنایع مختلف که محصولات در معرض مواد شیمیایی مختلف یا رطوبت هستند استفاده میشود.

متریال حرارتی

متریال حرارتی این امکان را در اختیار شما قرار میدهد که قبل از استفاده از آنها اطلاعات مختلفی را روی آن مانند قیمت، اطلاعات محصول یا تاریخ و بارکد را چاپ کنید. معمولا این نوع چاپ لیبل برای محصولاتی که نیاز به درج قیمت دارند مناسب است.

چاپ لیبل-چاپخانه آراکس

فواید چاپ لیبل چیست؟

چاپ لیبل می تواند به عنوان شناسنامه برند و روشی مناسب برای معرفی محصول و یا خدمات شما باشد. چاپ لیبل می تواند به سازمان ، نهاد و خدمات شما اعتباری دوچندان ببخشد.

چاپ لیبل با طراحی منحصر بفرد میتواند برای جذب مشتری و انتخاب محصول شما در بازار رقابت که با تنوع صدها طرح و رنگ مختلف وجود دارد بسیارموثر و مفید باشد.
چاپ لیبل علاوه بر جاذبه بصری باید نیاز مخاطب برای اطلاع از محصول و ویژه گی ها را نیز برآورده سازد .

چاپ لیبل مهم ترین و سبک ترین جزء در بسته بندی‌   محصولات است. اما لیبل کوچک و ظریف، شخصیت و هویت محصول را رقم می‌ زند  بنابراین چاپ لیبل اهمیت فراوانی دارد.

چاپ لیبل در عین حال مکمل همه انواع بسته‌ بندی است. روی شیشه، قوطی، کارتن، ظروف پلاستیکی و یا بسته‌ های دیگری که خودشان چاپ شدنی هستند، کم و بیش نشانی از لیبل هم دیده می‌ شود.

هیچ ژانر دیگری در بسته‌ بندی سراغ نداریم که تا این حد از نظر جنس، طرح، شیوه‌ های چاپ، کار های تکنیکی، کاربردها و خواص، متنوع باشد. برای چاپ لیبل برای محصولاتتان میتوانید با چاپخانه آراکس در ارتباط باشید.

خدمات دیگر چاپخانه آراکس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *