چاپ پوستر

چاپ پوستر چیست؟

چاپ پوستر یک رسانه بصری ساده است که با اطلاعات ضروری که در مورد یک محصول ارائه می کند با مخاطب ارتباط موثری برقرار می نماید. یک طراحی می تواند با نگاه به یک صفحه سفید و تخیل پردازی برای طرح پوستر الهام بگیرید.

شما در ابتدا باید در مورد عکس ها و یا طرح های گرافیکی که قصد استفاده از آنها را دارید تصمیم گیری کنید. برخی از طراحان ترجیح می دهند از تصاویر گرافیکی زیاد استفاده کنند، که حتی گاهی باعث تخریب تخیلات و تصورات آنها نسبت به آنچه در مورد طرح نهایی و چاپ پوستر در ذهن داشته اند می شود.

برخی دیگر سعی می کنند از فضاهای باز زیاد برای ایجاد یک محیط تاثیر گذار استفاده کرده و مطلب را در یک قسمت محدود متمرکز کنند. البته نقش فونت را نمی توان نادیده گرفت چون یک فونت ماسب در یک پوستر باعث متوقف کردن عابر و جلب توجه او برای خواندن مطالب آن می شود. نکته ای که به آن اشاره شده اصل اولیه طراحی پوستر خوب و مطلوب است.

چاپ-پوستر---چاپ-پوستر-رنگی---چاپ-پوستر-تک-رنگ---آراکس-پرینت1

چاپ پوستر چه کاربردی دارد؟

👈 چاپ پوستر باعث میشود یک برند تجاری معرفی شود.

👈 چاپ پوستر بزرگ به جهت تبلیغات بسیار موثر است.

👈 زمانی که قصد داریم یک پوشش خبری را منتقل کنیم به راحتی از پوستر های دیواری میتوانیم کمک بگیریم.

👈 با استفاده از چاپ پوستر بزرگ به سادگی میتوان آثار هنری را با کمترین قیمت طرح شده به چاپ رساند.

نکات اصلی در چاپ پوستر چیست؟

در نظر گرفتن رنگ مناسب برای چاپ پوستر 

روانشناسی رنگ ها در زمان چاپ پوستر دیواری باید رعایت شود. بعنوان مثال استفاده از رنگ های سرد و گرم هر کدام پروسه مخصوص به خود را دارد. رنگ های گرم بهتر است برای تبلیغات در زمینه لباس یا خوراکی مورد استفاده قرار بگیرد زیرا سبب میشود هیجان بیشتری در افراد القاء شود.

از سوی دیگر از رنگ های سرد توصیه میشود برای کارهایی که نیاز به آرامش روحی روانی دارد استفاده شود. بعنوان مثال معرفی کارهای خدماتی که احساس امنیت بیشتری را با آرامش در افراد ایجاد میکند.

فرم مناسب برای چاپ پوستر

فرم ها نیز همانند رنگ ها دارای اصول و قواعدی مشخص هستند. بعنوان نمونه از خطوط سنگین برای کارهای تبلیغاتی شرکت های خودرو سازی استفاده میشود تا بازخورد مناسب تری داشته باشد. و از خطوطی که منحنی بیشتری دارند بر اساس قوانین و اصول طراحی در زمینه عروسک سازی و تبلیغات خوراکی ها بیشتر استفاده میشود.

فونت جذاب برای چاپ پوستر

فونت ها نیز در زمان چاپ پوستر دیواری باید رعایت شود. شما برای چاپ طرح ها باید اصول استاندارد را رعایت کنید بعنوان مثال المان های جغرافیایی با المان هایی که برای چاپ یک تبلیغ کارتنی مورد استفاده قرار میگیرد بسیار متفاوت است.

در نهایت برای چاپ پوستر به شما پیشنهاد میکنیم اصول هایی که در زمینه کار مد نظر شما است به درستی انجام دهید. ترکیب همه عوامل در کنار یکدیگر اگر به درستی انجام بگیرد سبب میشود شما به اهداف خود نزدیک تر از قبل شوید.

در چاپخانه ارس چاپ پوستر با بهترین کیفیت و دقت و همچنین با استفاده از بهترین دستگاه ها و جوهر های اروپایی به مشتری ارائه می شود.

انواع چاپ پوستر و توضیحات آن 

چاپ پوستر در اندازه بزرگ 

شما زمانی که قصد دارید در یک همایش یا کنفرانس پیرامون یک محصول یا کار خاصی به بحث با دیگران بنشینید با استفاده از چاپ پوستر بزرگ میتوانید به سادگی از طریق تصویری با افراد ارتباط برقرار کنید. یکی از روتین ترین راه هایی که این روز ها به منظور بازاریابی بهتر مورد استفاده قرار گرفته است چاپ پوستر بزرگ است.

به راحتی در فضاهایی مثل نمایشگاه های کتاب شاهد این هستید که با چاپ پوسترهای بزرگ قسمتی از فضا را پوشش میدهند و به معرفی محصولات خود میپردازند.

برای نمونه دیگر می توانیم به پوستر هایی که به منظور کار های خدماتی آرایش بهداشتی در مطب های پزشکان است نیز اشاره کنیم. کاربرد های چاپ پوستربزرگ معرفی نامه بسیار طولانی دارد. شما به راحتی در هر حیطه ای که مد نظر داشته باشید میتوانید به چاپ پوستر بپردازید.

برای مورد استفاده قرار دادن این پوستر ها در ابتدا باید از یک تصویر با رزولوشن بسیار بالا بهره گرفته شود. به همین خاطر از جمله کار های مقدماتی عبارت است از فاصله 5 سانتی متری از هر طرف از طرح مدنظر ،حال این اندازه میتواند به صورت دلخواه تغییر کند. طرح عموما به صورت فول رنگ یا چهار رنگ روتین به انجام میرسد.

چاپ پوستر دیواری

فرم، رنگ و فونت از جمله مواردی است که باید در چاپ پوستر دیواری به آن توجه شود. از آنجایی که برای چاپ پوستر های بزرگ به منظور کار های تبلیغاتی استفاده میشود نیازی نیست که این سری از کار ها در شکل های نامتعارف و بزرگ به چاپ برسد. اگر این کار ها زیاد از حد شلوغ و رنگی باشد مفهوم اصلی را بیان نمیکند.

به همین خاطر در زمان چاپ پوستر دیواری باید سعی شود از رنگ کمتر و طرح کمتر استفاده شود. این امر باعث میشود چاپ پوستر دیواریساده تر موضوع را بیان کند. وظیفه اصلی پوستر عنوان یک خبر است حال این خبر میتواند یک پوستر کوچک باشد یا یک بنر تبلیغاتی بزرگ بنابراین باید توجه شود مفهوم در کوتاهترین زمان ممکن با استاندارد و اصول تبلیغاتی به نمایش گذاشته شود.

چاپ پوستر برای تبلیغات 

چاپ پوستر برای تبلیغات با طراحی مدرن و خیره کننده میتواند یکی ازبهترین روش ها برای تبلیغات و اطلاع رسانی شود. در مکان هایی که رفت و آمد زیاد است چاپ پوستر تبلیغاتی میتواند موثر واقع شود و پیام مورد نظر تان را به آن ها منتقل می کیند. اگر میخواهید چاپ پوستر تبلیغاتی با کیفیت انجام دهید بهتر است به صورت چاپ پوستر اختصاصی انجام گیرد.

همچنین برای دام بیشتر پوستر در برابر نور خورشید ، بارش باران و برف بهتر است پس از چاپ پوستر روکش های یووی و انواع سلفون های دیگری را استفاده کنید. در نمایشگاه ها و سمینار های علمی چاپ پوستر تبلیغاتی مورد استفاده قرار میگیرد.

پیشنهاد می شود که قبل از چاپ پوستر تبلیغاتی به طراحی گرافیکی آن بسیار دقت کنید و از تیم حرفه ای برای طراحی استفاده کنید ، چون فقط یک تیم حرفه ای میتواند یک طرح جذاب و خارق العاده را طراحی کند و پیام شما را به مخاطبان برساند و آن را تحت تاثیر قرار دهد و برند شما در ذهن مخاطب ماندگاری داشته باشد. همیشه دقت کنید که بعضی اوقات شعار های تبلیغاتی کوچک شما را در ذهن مشتری ثابت میکند.

اگر بعد از متن جذابی که انتخاب کردید تصاویر را دست کم نگیرید ، چون آن ها میتواند روی تبلیغات شما تاثیر زیادی بگذارد و جایگزین مناسبی برای توضیحات است ، برای اینکه کیفیت پوستر تبلیغاتی خود را ببینید زمانی است که برای گرفتن عکس های مورد نظر از عکاسی صنعتی استفاده کرده باشید .  چاپ پوستر تبلیغاتی در اندازه های A1،A2،A3،A4 و B1،B2،B3،B4 و در سایز های رایج مانند 50*70 و 35*50 و 48*68 و 34*48 و 24*34   را میتوان استفاده کرد.

خدمات دیگر چاپخانه ارس